15. REIZI UZ LIELAJIEM LASĪŠANAS SVĒTKIEM

Sestdien, 11. martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā jau 15. reizi notika lielākās lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016" noslēguma pasākums - "Lielie lasīšanas svētki". Svētkos piedalījās ap 800 žūrijas ekspertu – bērni, jaunieši un pieaugušie, no dažādiem Latvijas novadiem, pārstāvot skolas un bibliotēkas.
Kā ik gadu, arī šogad Krāslavas novada vārds izskanēja, sveicot lasīšanas vēstnešus, aizvadītā gada iecienītāko grāmatu autorus, ilustratorus, tulkotājus un izdevējus. Starp 712 bibliotēkām, kur lasīšanas maratonā ir piedalījušies 19 969  lasītāji, bija 11 Krāslavas novada bibliotēkas, 3 Krāslavas pilsētas skolu bibliotēkas, vienojot 294 novada lasītājus.
Kā parasti svētki noritēja divās daļās: pasākums lasītājiem vecuma grupā 5+ un 9+ un pasākums jauniešiem vecuma grupā 11+ un 15+. Vienlaikus tika sveikti aktīvākie vecāki, skolotāji, bibliotekāri nominācijās “Lasīšanas vēstneses” un “Tēvu kampaņas”, kuri rūpējas, lai bērni un jaunieši mantotu lasītprieku un turētu godā saukli “Lasīt ir stilīgi!”
 “Tēvu kampaņas”  loterijas izlozes laureātu vidū iekļuva arī Krāslavas novada centrālās bibliotēkas izvirzītais Pauliņu ģimenes tēvs – Andris Pauliņš, kurš mūsu bibliotēkā ir biežs apmeklētājs, četru lasošu un aktīvu bērniņu tētis. Pateicoties svētku atbalstītājiem,  Pauliņu ģimene saņēma laimīgās biļetes uz Latvijas Leļļu teātri.
         Pateicamies  Krāslavas novada domei par transporta nodrošinājumu un personīgi autobusa vadītājam Alfrēdam Glaudānam par komfortablu braucienu uz Rīgu. Sakām paldies Latvijas Nacionālās bibliotēkas nozaru literatūras centra galvenajai bibliogrāfei, mūsu novadniecei Irēnai Moreino, kura ļoti sirsnīgi atsaucās  aicinājumam vadīt mūs ekskursijā pa Latvijas Nacionālo bibliotēku. Un, protams, paldies bērnu vecākiem, skolotājām, bibliotekārēm, kas allaž rūpējas, lai bērni un jaunieši varētu lasīt aktuālu literatūru un iemantotu lasītprieku.
Krāslavas novada centrālās bibliotēkas
bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre

Žaneta Moiseja


Komentāri